شرح ارایه خدمات

سیستم خودروی فیلمبرداری فطرس کرین اولین نمونه ایرانی ساخت گروه متخصصین ما می باشد که سعی دارد  با بالابردن استانداردهای فیلمسازی در ایران، صحنه های جدیدی را در جهت ایجاد جذابیت بصری به فیلم های ایرانی، تیزرهای تبلیغاتی و تصاویر اکشن و تصاویر مربوط به تعقیب و گریز  بیفزاید و نماهایی را خلق کند که پیش از آن امکان ضبط آنها در سینمای ایران وجود نداشته است. از کاربردهای این دستگاه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • این دستگاه می تواند، امکان ضبط تصاویر بدون لرزش، همراه با تغییر ارتفاع در مسیرهایی که دارای شیب می باشند را فراهم کند.
  • از دیگر توانایی های این دستگاه می توان به فیلمبرداری تصاویر بدون لرزش در مسیر های پر پیچ و خم جنگلی اشاره نمود، که این امر، برای دیگر تجهیزات فیلمبرداری در حال حرکت از جمله هلی شات غیر ممکن است.
  • همچنین می توان به قابلیت موتور دار بودن کرین و عدم وابستگی آن به نیروی انسانی جهت حرکات پر قدرت اشاره نمود.
  • و در نهایت این دستگاه می تواند برای اولین بار نماهای سکانس پلانی زیبایی را از سوژه ها در صنعت سینما خلق کند.

امروزه یکی از دغدغه های گروه های فیلمسازی، هزینه های بالای اجاره تجهیزات فیلمبرداری متنوع از جمله: هلی شات،کرین، ریل و شاریو، پروجیپ، کیبل کم و غیره می باشد. سیستم خودروی فیلمبرداری فطرس کرین این امکان را ایجاد نموده است که با توجه به قابلیت های حرکتی بازو و خودرو، تا حدودی و یا به طور کامل، برخی از عملکردهای مشابه تجهیزات فیلمبرداری دیگر را نیز اجرا نماید. از جمله:

احتیاط !!!!!!!

ناگفته نماند که این کار به تجربه بالایی نیاز دارد و می بایست در شرایط ایمن انجام شود و کاملا جوانب احتیاط رعایت شود. اصولاً فیلم برداری با خودروی در حال حرکت از هر نوعی در جاده های عمومی می تواند خطرناک باشد و می بایست پیش از انجام این کار مجوزهای مرتبط اخذ شده و هماهنگی های لازم انجام شود.

خطر این وسیله تنها متوجه راننده ماشین دارای کرین متحرک نیست که بخاطر مانورهای خطرناکی که در جاده دارد ممکن است حواسش پرت شود و یا تنها متوجه اپراتور کرین که دوربین را به سمت سوژه در حال حرکت هدایت می کند نمی باشد. این مسئله همچنین ممکن است حواس راننده ها را با دیدن خودرویی که با یک بازوی چرخان غول پیکر در بالای سقف خود در حال حرکت در جاده است منحرف کند و باعث ایجاد تصادف شود.