گروه فطرس با هدف طراحی و ساخت دستگاه های کمکی جهت حرکت دوربین در وسایل نقلیه و سیستم های ریلی و رباتیک در دی ماه سال 1397 آغاز به کار کرد. این گروه در تلاش هست تا با بهره گیری از جدیدترین و بروزترین سیستم فناوری کرین های خودرو و لرزشگیر های تصویری روز دنیا به همراه تیمی از متخصصین خلاق، استانداردهای تولید فیلم در ایران را فراتر ببرد.

گروه فطرس یک شرکت مستقل تولید کننده فیلم برای برندها است. این گروه همچنین می تواند به عنوان بخشی از پروژه های سینمایی و تلویزیونی عمل کرده و صحنه های جذاب و جدیدی را به محتوای موجود بیفزاید.

این گروه شامل مجموعه افراد حرفه ای در نوع خود می باشد که در سرعت های بالای وسایل نقلیه، تصاویر حیرت انگیزی را ضبط می کنند. گروه ما حالت های مختلف حرکت دوربین نسبت به وسیله در حال حرکت را از پیش طراحی کرده و با انتخاب سوژه و داستان مشخص، از حالت های مختلف حرکت دوربین بهره می گیرد.

افراد مستقر در خودروی فیلمبرداری شامل افراد زیر می باشند :

راننده ماشین: مانورهای مشخص و از پیش هماهنگ شده را با سوژه در حال حرکت انجام می دهد تا گروه فیلم برداری تصاویر مورد نظر را ضبط نمایند.

متصدی کرین: با دستگاه کنترل از راه دور کرین را در فواصل و زوایای مختلف نسبت به سوژه در حال حرکت قرار می دهد تا  دوربین در موقعیت مورد نظر جهت فیلم برداری قرار گیرد. او با بهره گیری از مونیتوری که تصویر در حال ضبط را نشان می دهد، نتیجه حرکت های کرین را مشاهده کرده و حرکت های کرین را کنترل می نماید.

متصدی دوربین روی کرین: با دستگاه کنترل از راه دور حرکت بدنه دوربین را کنترل می نماید. متصدی دوربین همزمان نمای دید، زاویه دید و نحوه چرخش دوربین را پایش می کند. او نیز با بهره گیری از مونیتوری که تصویر در حال ضبط را نشان می دهد، نتیجه حرکت های دوربین را مشاهده کرده و حرکت های دوربین را کنترل می نماید.

منشی صحنه یا کمک متصدی دوربین: تصاویر ضبط شده را با نماهای از پیش تعیین شده تطبیق می دهد تا از صحت تصاویر ضبط شده اطمینان یابد.

هماهنگی میان اعضای گروه و همینطور هماهنگی آنها با سوژه در حال حرکت بسیار حائز اهمیت می باشد. در واقع کوچک ترین خطای محاسباتی و عدم هماهنگی اعضای گروه می تواند حادثه ساز باشد.

بنابراین تیم ما می بایست پیش از اجرای مانورها با سوژه موردنظر ارتباط گرفته و هماهنگی های لازم را جهت اجرای صحیح مانورها انجام دهد. همینطور می بایست ارتباط لازم از طریق دستگاه بیسیم میان اعضای گروه و همین طور سوژه برقرارشود.